Zakładanie spółek i rejestracja spółek

Nawigacja po wpisie

Aktualizacja: 19.11.2024

Założenie spółki w Polsce – jak zacząć?

Pierwszym krokiem w procesie zakładania spółki w Polsce jest wybór formy prawnej przyszłej polskiej spółki.

Wybór nie jest zbyt trudny, gdyż wśród inwestorów niekwestionowanym liderem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Około 94% inwestycji zagranicznych w Polsce realizowanych jest w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Drugim krokiem jest zdecydowanie o kluczowych cechach nowej spółki (nazwa, kapitał zakładowy, zasady reprezentacji itp.). Możesz skorzystać z naszego formularza online, który udostępniamy przy pierwszym kontakcie. Jeśli na tym etapie wymagana jest jakakolwiek porada prawna – możesz poprosić o konsultację jednego z naszych prawników zajmujących się zakładaniem spółek.

Następnym krokiem jest zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów. Często jednak będziemy w stanie zrobić to za Ciebie. Wybór dokumentów wymaganych do założenia spółki zależy od tego, czy chcesz:

  • inwestować bezpośrednio (i zostać udziałowcem polskiej spółki osobiście) lub
  • inwestować pośrednio, tj. zarejestrować się za pośrednictwem spółki dominującej / zależnej w Polsce (i zostać udziałowcem polskiej spółki za pośrednictwem swojej zagranicznej spółki).

Właściwa lista wymaganych dokumentów zostanie ustalona z pełnomocnikiem ds. rejestracji spółki.

Właściwa lista wymaganych dokumentów zostanie ustalona z prawnikiem odpowiedzialnym za rejestrację spółek.

Na koniec, będziesz musiał również zdecydować, czy odwiedzić Polskę, aby dokończyć proces zakładania spółki, czy też przeprowadzić proces zdalnie i powierzyć zadanie założenia spółki kancelarii korporacyjnej.

Jak zacząć?


Dlaczego warto zarejestrować spółkę w Polsce?

Polskie prawo przewiduje różnorodne zachęty dla każdego inwestora, który zarejestruje spółkę w Polsce. Zachęty mogą być podzielone na różne kategorie. Zachęty podatkowe są zazwyczaj najbardziej interesujące dla inwestorów zagranicznych:

  • Niski podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) w wysokości 9% (dla przychodów do 2 mln EUR) i 0% podatku za zatrzymanie zysku (estoński CIT),
  • 5% podatku od dochodu uzyskanego z praw własności intelektualnej w ramach programu Innovation Box,
  • ulga podatkowa na badania i rozwój (B+R) pozwalająca na zwiększone odliczenie kosztów kwalifikowanych od podstawy opodatkowania,
  • inwestycje w Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE ), które zapewniają zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych i zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Ponadto inwestorzy mogą skorzystać z cechy rynku polskiego:

  • Szósta największa gospodarka w Unii Europejskiej,
  • Stale rosnący PKB (3,1% w 2024 r. i 3,5% szacowane na 2025 r.),
  • Piąty największy rynek konsumencki w UE (38 mln mieszkańców),
  • Ogromny rynek HR, tj. populacja w wieku produkcyjnym (ok. 15 mln pracowników),
  • Niska stopa bezrobocia na poziomie 6% w 2024 roku,
  • Dobrze rozwinięty system edukacyjny składający się z około 450 uniwersytetów i łącznie 1,3 mln studentów,
  • Położenie w Europie Środkowej przy granicy UE z dobrze rozwiniętą siecią autostrad, 14 lotniskami cywilnymi itrzecią co do wielkości siecią kolejową w UE.

Więcej informacji na temat otwierania firmy programistycznej w Polsce można znaleźć w naszym przewodniku po outsourcingu oprogramowania.

Jak otworzyć firmę w Polsce?

    1. Wybierz formę prawną
    2. Zgromadź wymagane dokumenty
    3. Odwiedź notariusza lub zarejestruj konto w systemie S24
    4. Podpisz umowę spółki
    5. Złóż wniosek o rejestrację spółki do KRS
    6. Otwórz konto bankowego

Zakładanie spółek – szybkie fakty na 2025 r.

Rezerwacja nazwy w ramach rejestracji wstępnej Nie jest wymagana. Dostępne nazwy mogą zostać zweryfikowane przez naszych radców prawnych.
Czas rejestracji?
  • Opcja online: 1 – 3 dni
  • Opcja stacjonarna: 4 – 6 tygodni
Dostępne metody rejestracji?
  • Stacjonarnie u notariusza, lub
  • Online za pośrednictwem wyznaczonego portalu
Udziały dostępne dla obcokrajowców? Tak, nie ma ograniczeń co do narodowości akcjonariuszy
Wirtualne biura dozwolone? Tak, firma może być zarejestrowana pod adresem wirtualnym
Czy wymagany jest lokalny zarząd? Nie, Zarząd może składać się wyłącznie z nierezydentów
Stawki podatku dochodowego od osób prawnych (CIT)
  • 0% – od zatrzymanego zysku
  • 9% – mali podatnicy o przychodach do 2 mln EUR
  • 19% – średni i duzi podatnicy
Podatek od towarów i usług (VAT)
  • 23% – stawka standardowa
  • 0%, 5%, 8% – stawki preferencyjne
Zachęty podatkowe
  • 5% – IP Box
  • 0 % – Estoński podatek CIT z tytułu zatrzymania zysku
  • Zachęty podatkowe w specjalnych strefach ekonomicznych
Podatek od czynności cywilno-prawnych
  • 0,5 % od wniesionego kapitału
Numery rejestracyjne
  • Obowiązkowe: KRS, NIP, REGON
  • Opcjonalnie: VAT, UE-VAT, EORI, BDO
Dokumenty założycielskie / konstytucyjne
  • Umowa spółki z.o.o. lub
  • Statut S.A.
Właściwy sąd rejestrowy
  • KRS wydział sądu rejonowego
Otwarcie firmowego konta bankowego
  • Dostępne po rejestracji firmy
Podpis elektroniczny lub ePUAP (profil zaufany)
  • Obowiązkowy dla każdego dyrektora polskiej spółki

Jaką wybrać formę prawną spółki?

Zagraniczni inwestorzy zazwyczaj wybierają polskie spółki kapitałowe (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub Spółka akcyjna), zamiast polskich spółek osobowych.

Wynika to głównie z faktu, że polskie spółki kapitałowe zapewniają odrębną osobowość prawną i cechę ograniczenia odpowiedzialności (wspólników lub akcjonariuszy), podczas gdy w spółkach osobowych odpowiedzialność jest nieograniczona.

Jak wspomniano powyżej – spółki z o.o. są zazwyczaj preferowanymi formami inwestycji w Polsce, niemniej jednak szczególne cechy projektu (np. względy regulacyjne) mogą prowadzić do różnych wyborów. Z tego powodu poniżej przedstawiamy różne formy prawne spółek, abyś mógł podjąć świadomą decyzję o rejestracji swojej spółki w Polsce.

Polskie Spółki Kapitałowe:

  1. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z .o.o)
  2. Spółka Akcyjna (S.A)
  3. Prosta Spółka Akcyjna (P.S.A.)

Polskie spółki osobowe:

  1. Spółka cywilna (S.c.),
  2. Spółka jawna (Sp.j.)
  3. Spółka partnerska (Sp.p.)
  4. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp.k.)
  5. Spółka komandytowo-akcyjna (S.K.A.)

Inne formy prawne:

Oprócz kapitałowych i osobowych spółek, firmy zagraniczne często rozważają alternatywne struktury prawne dla swojej działalności gospodarczej w Polsce, takie jak przedstawicielstwo lub oddział.

formy prawne


Jakie dokumenty są potrzebne do założenia spółki?

Zakres dokumentów może się różnić w zależności od rodzaju spółki i konkretnych okoliczności. Jednak w celu założenia spółki zwykle będziesz potrzebować:

  • Jeśli jesteś osobą prywatną:
    • Dowód osobisty lub paszport
  • Jeśli reprezentujesz zagraniczną firmę zamierzającą zarejestrować spółkę zależną w Polsce:
    • wyciąg z lokalnego rejestru spółek z apostille (lub legalizacją)
    • dowód osobisty lub paszport

Jeśli chcesz zarejestrować spółkę zdalnie, bez konieczności odwiedzania Polski, możemy przeprowadzić cały proces rejestracji online. Alternatywnie możesz wyznaczyć naszych prawników do reprezentowania Cię w procesie zakładania spółki na podstawie pełnomocnictwa. W tym celu będziemy również potrzebować pełnomocnictwa notarialnego udzielonego w kraju zamieszkania. Nasza kancelaria dostarczy Ci gotowy wzór pełnomocnictwa do wykonania. Takie pełnomocnictwo będzie wymagało apostille lub legalizacji.


Procedura rejestracji spółki w Polsce

Założenie i rejestracja spółki w Polsce zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych składa się z 6 etapów, które należy podjąć w celu założenia nowej spółki, a następnie wpisania jej do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

Rejestracja spółki przebiega podobnie jak w innych krajach,  np. w Wielkiej Brytanii: Company House; USA – stan Delaware: Division of Corporation.

Krok 1 – Podpisanie umowy spółki z o.o.

Pierwszym etapem zakładania spółki w Polsce jest podpisanie umowy spółki przez wspólników. Zaleca się, aby umowa spółki została stworzona przez prawnika korporacyjnego w celu zapewnienia zgodności z polskimi przepisami korporacyjnymi.

Umowa spółki powinna być podpisana przez wszystkich wspólników własnoręcznym podpisem u notariusza lub cyfrowo za pomocą e-podpisu (lub ePUAP) na wyznaczonym portalu rejestracyjnym online. Akcjonariusze mogą być również reprezentowani przez prokurentów lub pełnomocników.

Krok 2 – Wpłata kapitału zakładowego

W tradycyjnym (notarialnym) procesie rejestracji spółki – drugi krok rejestracji spółki w Polsce polega na wniesieniu wkładów na poczet kapitału zakładowego nowego polskiego podmiotu (oraz ewentualnej nadwyżki ponad wartość nominalną udziałów – o ile takie dopłaty zostały uzgodnione przez wspólników w umowie spółki). Procedura rejestracji spółki przez Internet daje możliwość przeniesienia tego kroku na sam koniec procesu, co jest o tyle wygodne, że pozwala na pokrycie początkowego kapitału zakładowego już po zarejestrowaniu spółki w sądzie rejestrowym.

Wniesienie wkładu najczęściej polega na depozycie uzgodnionej kwoty pieniężnej w polskiej lub innej walucie na rachunek bankowy spółki. Jednakże, w zależności od porozumienia wspólników, może to być również wniesienie do spółki nieruchomości (np. gruntu, na którym powstanie fabryka) lub ruchomości (np. samochodu dostawczego lub sprzętu).

Krok 3 – Powołanie zarządu

Trzeci etap tworzenia spółki w Polsce obejmuje powołanie zarządu, który może składać się z jednego dyrektora lub kilku członków zarządu. Zazwyczaj każdy dyrektor działa jako przedstawiciel prawny i upoważniony sygnatariusz spółki. Ich prawa i obowiązki mogą zostać określone w umowie spółki.

Powołanie zarządu może nastąpić na dwa sposoby:

  1. w drodze uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy, lub
  2. w drodze decyzji poszczególnych wspólników, jeżeli umowa spółki przewiduje takie uprzywilejowanie poszczególnych wspólników.

2 sposoby powołania zarządu

Krok 4 – Złożenie wniosku o rejestrację do Rejestru Spółek

Czwartym etapem procesu zakładania spółki jest złożenie wniosku o wpis spółki do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) – tj. polskiego rejestru przedsiębiorców.

W zależności od trybu zakładania spółki (tradycyjny lub online) wniosek wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami składa się odpowiednio przez PRS lub portal S24. Wpisy nowych spółek do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) są dokonywane szybciej za pośrednictwem systemu S24 (zwykle 48 godzin), podczas gdy wpisy za pośrednictwem PRS są wolniejsze i zwykle są dokonywane w ciągu 1-3 tygodni.

Krok 5 – Pełna zgodność po rejestracji

Piąty etap zakładania spółki w Polsce obejmuje dopełnienie obowiązków po założeniu spółki, które poza podstawowymi obowiązkami obejmują niekiedy dopełnienie bardziej rygorystycznych wymogów regulacyjnych oraz uzyskanie zezwoleń, licencji lub koncesji wymaganych dla określonych rodzajów działalności gospodarczej.

Podstawowe obowiązki po rejestracji spółki obejmują zazwyczaj:

  • CRBR – raportowanie ostatecznego beneficjenta rzeczywistego,
  • PCC-3 (podatek od czynności cywilnoprawnych) – raportowanie i płatność (stawka 0,5%),
  • NIP-8 – podstawowe informacje podatkowe,
  • VAT-R – rejestracja do VAT.

Krok 6 – Otwarcie konta bankowego

Aby spółka mogła w pełni funkcjonować, należy również otworzyć rachunek bankowy w jednym z polskich banków.

Teoretycznie posiadanie lokalnego konta bankowego przez polską spółkę nie jest obowiązkowe. Jednakże – w praktyce – będziesz potrzebować lokalnego polskiego konta bankowego, ponieważ tylko takie konto zapewni następujące funkcje i korzyści:

  • możliwość dokonywania specjalnych płatności podatkowych i składek na ubezpieczenie społeczne (specjalne moduły płatności podatkowych i składek na ubezpieczenie społeczne)
  • białe konto w polskim systemie podatkowym – umożliwiające dokonywanie płatności uznawanych za koszty uzyskania przychodu.

procedura


Kluczowe zachęty inwestycyjne

Niski podatek od osób prawnych

Standardowa stawka podatku dochodowego od osób prawnych w Polsce wynosi 19%. Jednak małe firmy (tzw. mali podatnicy) mogą skorzystać z ulgi w wysokości 9% podatku dochodowego od osób prawnych, pod warunkiem, że ich przychody nie przekroczyły 2 mln EUR w ciągu roku podatkowego.

0% podatku dochodowego

Spółki, które nie wypłacają dywidendy i reinwestują zysk, nie muszą płacić podatku dochodowego od osób prawnych (tj. 0% podatku), jeśli spełniają określone kryteria. Jest to tzw. estoński CIT, z którego można skorzystać, jeśli np:

  • zatrudniasz więcej niż 3 pełnoetatowych pracowników
  • udziałowcami spółki są wyłącznie osoby fizyczne
  • przychody pochodzą głównie z działalności operacyjnej (a nie z dochodu pasywnego)
  • nie sporządzasz sprawozdań finansowych zgodnie z MSR
  • nie jesteś instytucją kredytową ani finansową
  • nie prowadzisz działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • złożyłeś zawiadomienie do właściwego urzędu skarbowego

IP Box i ulga B+R

Jeśli Twoja firma jest twórcą własności intelektualnej, możesz wdrożyć pewne procedury (w tym rejestr śledzenia własności intelektualnej), które pozwolą Ci obniżyć stawkę podatku dochodowego od osób prawnych do 5%. Jeśli Twoja firma realizuje projekty badawczo-rozwojowe, możesz skorzystać z zwiększonych kosztów uzyskania przychodu (do 200%), co w efekcie znacznie obniży podatek dochodowy od osób prawnych.

Specjalne strefy ekonomiczne

Specjalne Strefy Ekonomiczne to wydzielone części Polski (np. parki przemysłowe, parki technologiczne, parki inwestycyjne), w których można rozpocząć działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Korzyści są uzgadniane z podmiotem zarządzającym wybraną strefą. Kluczowymi zachętami są ulgi lub zwolnienia z podatku od nieruchomości i podatku dochodowego od osób prawnych.

kluczowe zachęty inwestycyjne


Obowiązki po rejestracji spółki

E-podpis dla zarządu

Każdy członek zarządu musi posługiwać się EPUAP lub podpisem elektronicznym zgodnym z eIDAS. E-podpis będzie wykorzystywany co najmniej raz w roku do podpisywania i składania rocznych sprawozdań finansowych polskiej spółki. Należy podkreślić, że większość uznanych na świecie dostawców podpisów elektronicznych nie oferuje produktów zgodnych z polskim prawem. Nasi prawnicy będą w stanie zorganizować dla Ciebie e-podpis na spotkaniu lub telekonferencji.

Raportowanie UBO

W ramach obowiązków AML obowiązkowe jest zgłoszenie podstawowych danych Beneficjenta Rzeczywistego nowo zawiązanej spółki w terminie 7 dni od momentu rejestracji w KRS. Raport należy złożyć do Polskiego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR).

Podatek od czynności cywilno-prawnych

Rejestracja spółki w Polsce wiąże się z obowiązkiem zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 0,5% kwoty kapitału zakładowego. Deklaracja podatkowa powinna zostać złożona, a podatek zapłacony w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy spółki.

Rejestracja VAT

Rejestracja do VAT i VAT-UE w VIESS nie jest obowiązkowa, ale w praktyce jest wymagana do prowadzenia normalnej działalności gospodarczej w Polsce. Rejestracja VAT wymaga najczęściej 1-3 tygodni i złożenia w urzędzie skarbowym prawidłowo podpisanego formularza VAT-R wraz z dowodem adresu firmy (np. umowa najmu).


Rejestracja spółki online

Zdalna rejestracja spółki jest dostępna w Polsce. DKP, w przeciwieństwie do innych,  oferuje unikalną usługę zdalnej rejestracji spółki zarówno dla udziałowców indywidualnych, jak i korporacyjnych. Dzięki naszemu innowacyjnemu oprogramowaniu i rozwiązaniom technicznym umożliwiamy pełną rejestrację spółki całkowicie online, bez konieczności odwiedzania Polski. Nasz usprawniony proces pozwala na rejestrację spółek w ciągu zaledwie 1-3 dni roboczych, zapewniając szybkie i skuteczne rozwiązanie dla firm, które chcą szybko i sprawnie wejść na polski rynek.

rejestracja online


Rejestracja spółki powierniczej w Polsce

Nasza usługa rejestracji spółki powierniczej w Polsce oferuje szybką rejestrację w ciągu 1-5 dni roboczych, zapewniając nowy, dostosowany do potrzeb podmiot w oparciu o specyfikacje klienta (np. rodzaj, nazwa, kapitał, lokalizacja). Zakładamy spółkę pod szyldem naszej kancelarii, przechowujemy udziały w funduszu powierniczym i natychmiast wyznaczamy dyrektorów wskazanych przez klienta, zapewniając mu pełną kontrolę od samego początku. Udziały są przekazywane wyznaczonym beneficjentom w najwcześniejszym dogodnym terminie. Usługa ta przynosi korzyści klientom, omijając długotrwałe standardowe procedury, ograniczając biurokrację i zapewniając szybką, wolną od ryzyka konfigurację, przy jednoczesnym przestrzeganiu surowych norm prawnych i kodeksów postępowania.

Jaka jest różnica między spółką typu shelf company a spółką powierniczą?

Różnica polega na tym, że spółka typu shelf company czeka na zakup przez klienta, podczas gdy w przypadku spółki powierniczej otrzymujesz zupełnie nową firmę, która jest włączona do procedury przyspieszonej na Twoje konkretne zamówienie. Firma jest tworzona tylko na podstawie twoich konkretnych instrukcji. Ponadto jest tworzona wraz ze wszystkimi funkcjami, które wybierzesz.

Dlaczego usługi inkorporacji DKP?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać naszą kancelarię jako dostawcę usług inkorporacyjnych:

  • jesteśmy jednym z niewielu dostawców w Polsce, który posiada rozwiązanie techniczne pozwalające na w pełni zdalną rejestrację spółek również dla udziałowców korporacyjnych,
  • mamy 30-letnie doświadczenie w świadczeniu usług zakładania spółek na polskim rynku,
    jesteśmy lokalnymi ekspertami, a nie zagranicznym dostawcą usług rejestracyjnych bez obecności w Polsce,
  • jesteśmy kancelarią prawną (a nie agencją rejestracji spółek), nasi prawnicy to wykwalifikowani adwokaci i radcowie prawni wpisani na listę izb adwokackich i radcowskich,
  • świadczymy usługi prawne jako kancelaria prawna, a spółka stowarzyszona DPG świadczy usługi podatkowe, kadrowo-płacowe i księgowe.
  • zostaliśmy wyróżnieni wieloma nagrodami za usługi korporacyjne i docenieni przez uznanych na całym świecie klientów, którzy nam zaufali.

Założenie, zawiązanie i rejestracja spółki

Powyżej wymienione warunki: założenie spółki, zawiązanie i rejestracja wyglądają podobnie. W języku potocznym wszystkie one kojarzone są z jednym wydarzeniem – tj. założeniem spółki. W terminologii prawniczej mają one nieco inne znaczenie:

  • założenie spółki to nieformalny termin opisujący cały proces zakładania spółki,
  • zawiązanie spółki wiąże się z zawarciem umowy spółki lub statutu – co w praktyce tworzy byt spółki,
  • rejestracja spółki związana jest z procesem rejestracji w KRS.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami zajmującymi się zakładaniem spółek

Zapytania dotyczące rejestracji firmy należy kierować na adres: info@dudkowiak.com, dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na Państwa e-mail w ciągu 24 godzin.


faq

FAQ – rejestracja spółki

Czy cudzoziemiec może zarejestrować spółkę w Polsce?

Tak, nie ma żadnych ograniczeń imigracyjnych dotyczących rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce.

Ile czasu potrzebuję na rejestrację spółki?

Masz dwie opcje rejestracji – online, która zajmie 1-3 dni, oraz zwykłą z udziałem notariusza, która zajmie 2-8 tygodni.

Jakie są opłaty za rejestrację spółki?

Oficjalna opłata rejestracyjna wynosi 600 zł. Konieczne może być jednak poniesienie dodatkowych kosztów, w szczególności za tłumaczenia przysięgłe i konsultacje z prawnikami.

Czym jest numer KRS?

Numer KRS to numer, który każda polska spółka uzyskuje w procesie rejestracji. Jest to indywidualny numer rejestracyjny spółki.

Czym jest rejestr KRS?

Rejestr KRS to rejestr spółek w Polsce, do którego wpisywane są wszystkie spółki. Rejestr jest dostępny online, a jego dane można przeglądać bezpłatnie.

Co to jest numer NIP?

Numer NIP to po prostu numer identyfikacji podatkowej w Polsce. Numer identyfikacji podatkowej (NIP) jest również tożsamy z numerem VAT, ale ten drugi wymaga aktywacji za pomocą osobnego formularza.

Jakie są podatki od osób prawnych?

Twoja polska spółka będzie musiała zapłacić 9% podatku dochodowego od osób prawnych za przychody do 2 mln EUR, a powyżej tej kwoty, podatek będzie wynosił 19%. Możesz również skorzystać z 0% „estońskiego CIT” za zatrzymanie zysków.

Czy muszę rezerwować nazwę do rejestracji spółki?

Nie, w Polsce nie ma możliwości zastrzeżenia nazwy. Wybiera się ją w umowie spółki i rejestruje w KRS.

Czy mogę zarejestrować spółkę jednoosobową?

Tak, możesz. Istnieje jednak ograniczenie, że spółka jednoosobowa nie może założyć innej spółki jednoosobowej w Polsce.

Czy cudzoziemiec może być dyrektorem w polskiej spółce?

Tak, narodowość lub miejsce zamieszkania nie mają tutaj znaczenia. Każda pełnoletnia osoba może pełnić funkcję dyrektora w polskiej spółce pod warunkiem, że posiada zaświadczenie o niekaralności.

Każda pełnoletnia osoba może pełnić funkcję dyrektora w polskiej spółce pod warunkiem, że posiada zaświadczenie o niekaralności.

Czy mogę zdalnie zarejestrować spółkę w Polsce bez konieczności przyjazdu do Polski?

Tak, jest to możliwe w systemie online S24 lub poprzez udzielenie pełnomocnictwa pełnomocnikowi, który zarejestruje spółkę za Ciebie.

Jaka jest najpopularniejsza forma prawna spółki w Polsce?

Jest to zdecydowanie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Ponad 94% nowo zarejestrowanych spółek to właśnie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jaki jest minimalny kapitał zakładowy w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością?

Wynosi on 5.000 zł i powinien zostać pokryty przed rejestracją (w przypadku rejestracji w trybie zwykłym) lub w ciągu 7 dni od momentu rejestracji w KRS (w przypadku rejestracji online).

Czy mogę uzyskać zezwolenie na pobyt poprzez rejestrację firmy w Polsce?

Rejestracja spółki to tylko jeden z warunków, które należy spełnić. Będziesz musiał przygotować realistyczny biznesplan dla swojej firmy i spełnić kilka dodatkowych warunków.

Czy potrzebuję usług księgowych dla mojej firmy w Polsce?

Teoretycznie – nie, ale praktycznie – zdecydowanie tak. Istnieje wiele bieżących obowiązków sprawozdawczych, które muszą być spełniane co miesiąc. Nie będziesz w stanie spełnić ich samodzielnie bez posiadania odpowiednich kwalifikacji.

Ekspert team leader DKP Legal Michał Dudkowiak
Skontaktuj się z ekspertem
Napisz wiadomość: info@dudkowiak.com
check full info of team member: Michał Dudkowiak